Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
09.05.2018

Basılı Yayınlar Daire Başkanlığı

Basılı Yayınlar Daire Başkanı

Suat OKUYAN

​​​

1974 yılında Sakarya-Akyazı'da doğdu. Eğitim ve görev sebebiyle sırasıyla Almanya, Sakarya, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Ardahan, Ankara, Köln ve Essen'de ikamet ettikten sonra halen Ankara'da yaşamını sürdürmektedir.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde lisans mezuniyetinin ardından Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Din Eğitimi alanında “Din Eğitimi Açısından Kur'an'da İftira Kavramı" başlıklı tezi ile yüksek lisansını tamamladı.

Diyanet İşleri Başkanlığında Sakarya - Geyve'de İmam-Hatip olarak göreve başlayan OKUYAN, İstanbul-Haseki Eğitim Merkezi Müftülük ve Vaizlik İhtisas Kursu kursiyeri, İstanbul-Kartal'da Müezzin-Kayyım, Yalova - Çiftlikköy ve Kocaeli - Gebze'de Vaiz, Ardahan - Posof ve Sakarya - Taraklı ile Karapürçek'te İlçe Müftüsü, Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde Diyanet İşleri Uzmanı, Federal Almanya - Berlin Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği Koordinatörü, Essen Din Hizmetleri Ataşesi, Yurt Dışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı, Yurt Dışı Türkler Daire Başkanı ve Başkanlık Vaizi görevlerini deruhte etti.

2012-2018 yılları arasında 13, 14 ve 15. Dönem DİTİB Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulunmuştur. MUSDAV (Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı) Yönetim Kurulu üyesidir.

Halen Diyanet İşleri Başkanlığında Basılı Yayınlar Daire Başkanlığı görevini yürüten OKUYAN, evli ve dört çocuk babasıdır.

Almanca ve Arapça bilmektedir.