Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
05.07.2022

Diyanet TV'de tatil ekranı

Diyanet TV, okulların yaz tatiline girmesi dolayısıyla çocuklara özel yeni programlar hazırladı.

Kur’an kurslarından çizgi filmlere, yarışma programlarından belgesellere kadar çocuklara özel çok sayıda program hazırlayan Diyanet TV’de yaz tatilinde yeni programlar çocuklarla buluşacak.

Tatil ile birlikte Diyanet TV, ekranlarını çocuklara açtı. Okulların yaz tatiline girmesiyle Diyanet TV, tatil boyunca çocuklara yönelik programlara ekranlarında yer verecek.  Çocuklar, Diyanet TV'nin yaz ekranında eğlenirken yeni bilgiler öğrenmenin keyfini, bu tatilde de doyasıya yaşayacak.

Çocuklar "3-2-1" yarışması ile eğlenecek

Birbirinden güzel çizgi filmleriyle ekranlarını çocuklara ayıran Diyanet TV, "3-2-1" adlı yarışma programıyla çocukları öğrenirken eğlendirecek.

Puzzle tamamlara, bilmece bulma, çember atma ve nokta doldurma gibi farklı yarışmalarla yarışan çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini Diyanet TV ekranlarında yaşayacak. Puzzle tamamlama oyunuyla tamamlanan puzzleda ortaya çıkan İslami eserler hakkında bilgiler verilirken nokta doldurma oyunuyla da verilen bilgiler tamamlanacak.

"3-2-1" Halit Eker’in sunumuyla Diyanet TV'de.

Diyanet TV, tatil ekranında gençleri de unutmadı

Diyanet TV’de Kur’an-ı Kerim derslerinin yapıldığı "Kur'an Öğreniyorum" programı yaz boyu devam edecek.

Tatil boyunca gençlere yönelik "Kur’an Öğreniyorum" programında harflerin seslendirilmesinden namaz dualarına tecvidden kıraate pekiştirmeli ve uygulamalı tekrarlarla Kur’an-ı Kerim öğretilecek.

İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Ahmet Şamil Ok'un Kur'an-ı Kerim dersleri verdiği "Kur'an Öğreniyorum" programında, harf öğretimi dersleriyle başlanarak tecvid ve kıraat talimleriyle devam edilecek.

Diyanet TV’nin tatil ekranında çocuklara özel çizgi filmler

"Güvenle İzleyin" yayın ilkesine bağlı olarak tatilde ekranlarını çocuklara açan Diyanet TV, birbirinden güzel çizgi filmlerle hem öğretiyor hem eğlendiriyor.

"Şeker Hoca" ile Nasreddin Hoca’nın fıkraları ve ona ait birbirinden keyifli hikayeleri çocuklara anlatan Diyanet TV,  "Gezgin ile Meraklı" ile de ülkemizin ve İslam coğrafyasının kültürel miraslarını çocuklara gezdiriyor. Oldukça deneyimli ve gezmeyi çok seven bir leylek olan Gezgin, Mehmet ve dedesine bu ziyaretlerinde rehberlik ediyor.

Tatilde ekrana gelen çizgi filmler bunlarla da sınırlı kalmıyor. Hz. Muhammed’in hayatından örneklerle merhamet, yardımlaşma ve paylaşmanın önemi "Dedemin Öyküleri" ile çocuklara anlatılırken, "Yusuf'un Dünyası"nda Yusuf'un temizlik alışkanlığından temel dini bilgilere öğrendikleri çocuklara aktarılıyor.

Birbirinden güzel çizgi filmler, yarışmalar, eğitici öğretici programlar ve daha birçok çocuk programı, yaz tatilinde Diyanet TV’de çocuklarla buluşacak.