Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
05.07.2021

Diyanet TV'de yaz ekranı başlıyor

Diyanet TV, hazırladığı yaz ekranıyla yepyeni programları izleyiciyle buluşturacak.

Yaz dönemiyle ekranını zenginleştiren Diyanet TV, hazırladığı özgün içeriklerle izleyiciyle buluşacak.

Kültür sanattan yarışma programlarına, çocuk programlarından gezi programlarına kadar yaza özel birçok program hazırlayan Diyanet TV, bu yaz evlere konuk olacak.

Yaz Kur’an Kurslarından çizgi filmlere kadın-aile programlarından belgesellere kadar pek çok programın ekranlara geleceği Diyanet TV’de, yaz dönemi programları ise şöyle:

"Bisikletli Seyyah" 

“Bisikletli Seyyah” programında Yunus Emre, Hz. Mevlana, Hacı Bayram-ı Veli, Şeyh Edebali gibi İslam dünyasındaki önemli isimlerin yolculuklarının izi sürülecek.

İslam dünyasındaki önemli isimlerin yolculukları sırasında uğradıkları yerleri bisikletiyle ziyaret eden gezgin Hasan Burak Durmuş şehirlerdeki manevi atmosferi ve Anadolu irfanının güzelliklerini anlatacak. 

Programda, Şehzadepaşa Camiinden ustalık döneminde yaptırdığı Selimiye Camiine Mimar Sinan’ın hayatı izleyiciye aktarılırken Yunus Emre’nin Sarıköy’den başlayan ve Eskişehir’e uzanan yolculuğunun izi sürülecek.

Yepyeni bir yarışma programı: "Bil Bakalım"

Şehirlerin meydanlarında yapılan bilgi yarışması "Bil Bakalım"da sokakta vatandaşlara dini ve kültürel içerikli sorular sorulacak. Soruları doğru cevaplayan yarışmacılara süpriz hediyeler verilecek.

Coğrafyadan tarihe,  sinemadan sanata genel kültür sorularının sorulduğu programda, Siyer’den İslam tarihine ibadetten ahlaka kadar pek çok kategoride de dini sorular soruluyor.

İstanbul, Kocaeli, Bursa, Tekirdağ, Yalova, Edirne ve daha birçok şehirde yapılan yarışma Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü saat 19.00’da Diyanet TV’de…

“Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı”na özel “Safahat’tan Öyküler” dizisi…

Diyanet TV “Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı”na özel dizi hazırladı.

“Safahat’tan Öyküler” isimli yepyeni bir diziyi ekranlara getirecek Diyanet TV, Mehmet Akif Ersoy'un Safahat’ından manzum eserleri drama tarzında ekranlara taşıyacak.

"Günün Bereketi"

“Günün Bereketi” programında, alanında uzman konukların katılımıyla sanattan eğitime, psikolojiden sağlığa kadar birçok konu izleyiciye aktarılacak. 

Hafta içi her gün ekranlara gelecek programda, çocuk yetiştirme, sağlıklı yaşamın sırları, sosyal medya okuryazarlığı gibi sosyal hayatımızın içinde yer alan konular konuşulacak.

Birbirinden güzel pek çok program, bu yaz Diyanet TV’de…