Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
10.03.2021

Diyanet TV, 'Ailenizin Kanalı'

"Güvenle İzleyin" sloganıyla yayıncılık yapan Diyanet TV; dini programlardan güncel konulara, sağlıktan çocuklara özel olarak hazırlanan programlara kadar geniş bir yelpazede yayın hayatını sürdürüyor.

Diyanet TV’de kadın, aile ve çocuk programlarından habere, yarışma programlarından sağlığa dair çok sayıda program izleyiciyle buluşturuluyor.

Diyanet TV’de ekranlara gelen programlardan bazılarını sizler için derledik.

“Dini Gündem”

“Dini Gündem”de dini ve fıkhi konular alanında uzman konuklarla ele alınıyor. Diyanet TV’nin fikir ve düşünce programlarından “Dini Gündem” de, doğru ve sahih dini bilginin önemine dikkat çekiliyor. Bilim ve ahlaktan dini yaşama kadar geniş bir yelpazede ele alınan konular, Kur'an, sünnet ve hadisler ışığında izleyenlere aktarılıyor.

“Diyanet Gündemi”

“Diyanet Gündemi” programında mazlum coğrafyalara götürülen yardımlardan “Diyanet Gençlik” merkezlerinde gençlere yönelik hizmetlere dini rehberlikten yabancı öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığının faaliyetleri tüm hizmet birimlerinin kendi dilinden izleyiciye aktarılıyor.

“Siyer’i Biliyor musun?”

Hz. Peygamber’in hayatına ilişkin sorularla hazırlanan ve O’nun örnekliğini hatırlatan yarışma programı “Siyer'i Biliyor musun?”da Hz. Peygamber'in hayatı, hadis-i şerifler, Kur'an-ı Kerim’in vahyedilmesine ilişkin sorular yarışmacılara soruluyor.

Her Cumartesi ve Pazar günü 21.45'te ekranlara gelen, “Siyer’i Biliyor musun?”da, Hz. Peygamber’i hayatımıza daha iyi yansıtabilmek ve asr-ı saadet dönemini daha iyi anlayabilmek adına siyer soruları cevaplanıyor.

“Farklı Bakış”

Sosyal, kültürel meseleler ve güncele ilişkin konuların farklı bir bakışla ele alındığı ‘Farklı Bakış’ programında alanında uzman konuklarla birçok meseleye değiniliyor.

"Sefirlerin Gözünden"

Diyanet TV'de ekranlara gelen "Sefirlerin Gözünden" adlı programda Türkiye'de büyükelçilikleri bulunan ülkelerin büyükelçilerinin gözünden Türkiye'nin güzellikleri konuşuluyor. Ülkemizde temsil edilen ülkelerin büyükelçileriyle yapılan sohbetlerde büyükelçilerin ülkemiz hakkındaki düşünceleri, Türkiye'de yaşamanın onlara neler kattığı ele alınıyor. Türkiye'nin zenginliklerinin sefirlerin gözünden ele alındığı programda, ülkemizin kültürü, doğal güzellikleri, yöresel lezzetleri de büyükelçilerin dilinden izleyiciye aktarılıyor.

“Çocuk Kuşağı”

Çizgi filmlerden çocuk tiyatrolarına yarışmalardan Kur’an eğitimine kadar birçok programı çocuklarla buluşturan Diyanet TV,  çocuklardan büyük beğeni topluyor.

“Çocuk İlahileri” ile Hz. Peygamber sevgisi, tasarruflu olmak, hoşgörü gibi konular ilahiler eşliğinde çocuklara aktarılırken “3-2-1” adlı yarışma programında çocukların eğlenirken öğrenmeleri sağlıyor. Diyanet TV’nin çocuklara özel daha birçok programı hafta içi her gün saat 17.00’de ekranlara gelirken hafta sonu saat 10.00’da Diyanet TV’de…

“Yeni Güne Merhaba”

“Yeni Güne Merhaba” programında, alanında uzman konukların katılımıyla sanattan eğitime, psikolojiden sağlığa kadar birçok konu izleyiciye aktarılıyor. Hafta içi her gün saat 10.00’da ekranlara gelen programda, çocuk yetiştirme yöntemleri, sağlıklı yaşamın sırları, verimli ders çalışma yöntemleri, sosyal medya okuryazarlığı gibi sosyal hayatımızın içinde yer alan konular konuşuluyor.

“İyilik Vakti”

Diyanet TV’de ekranlara gelen Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının yardım faaliyetlerinin ele alındığı “İyilik Vakti” programında Diyanet personelinin yardım faaliyetlerindeki çalışmalarından yurt dışındaki mağdur coğrafyalara yapılan yardımlara, açılan su kuyularına kadar birçok konu ele alınıyor.

“Ailemizin Hekimi”

Diyanet TV’nin sağlık programı “Ailemizin Hekimi”nde, uzman doktorlar eşliğinde sağlıklı yaşamın püf noktaları, hastalıklar ve tedavi yöntemleri masaya yatırılıyor. Diyanet TV’nin topluma faydalı yayın anlayışına uygun hazırlanan programda, sağlığımıza dair her şey konuşuluyor.

Diyanet TV, ekranlara getirdiği çok sayıda program ile evlerinize konuk olmaya devam ediyor.

(Haberde yer alan program içerikleri, Diyanet TV tarafından hazırlanmıştır.)