Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
08.01.2021

Diyanet TV'den yeni yılda yeni programlar

Diyanet TV, yeni yılda çok sayıda yeni ve özgün programı izleyiciyle buluşturuyor.

Diyanet TV, “Güvenle İzleyin” yayın politikasıyla ailenizin kanalı olmaya devam ediyor.

Sefirlerin Gözünden

Diyanet TV'de ekranlara gelecek "Sefirlerin Gözünden" adlı programda Türkiye'de büyükelçilikleri bulunan ülkelerin büyükelçilerinin gözünden Türkiye'nin güzellikleri konuşulacak.

Ülkemizde temsil edilen ülkelerin büyükelçileriyle yapılan sohbetlerde büyükelçilerin ülkemiz hakkındaki düşünceleri, Türkiye'de yaşamanın onlara neler kattığı ele alınacak.

 

Türkiye'nin zenginliklerinin sefirlerin gözünden ele alınacağı programda, ülkemizin kültürü, doğal güzellikleri, yöresel lezzetleri izleyiciye aktarılacak.

"Sefirlerin Gözünden" Prof. Dr. Mehmet Necati Kutlu'nun sunumuyla Pazar saat 13.00'te Diyanet TV'de...

Yeni yılda çok sayıda yeni programı izleyiciyle buluşturan Diyanet TV, Hz. Peygamber’in hayatından yarışma programlarına, gezi programlarından kadın programlarına kadar çok sayıda yeni içerikle izleyici karşısına çıkıyor.

“Siyer’i Biliyor musun?”

Diyanet TV,  Hz. Peygamber’in hayatına ilişkin soruların yer alacağı, Hz. Peygamberin örnekliğinin hatırlanacağı bir yarışma programını ekranlara getiriyor.

“Siyer’i Biliyor musun?” adlı yarışma programında, Hz. Peygamber’i hayatımıza daha iyi yansıtabilmek ve asr-ı saadet dönemini daha iyi anlayabilmek için siyer soruları cevaplanıyor.

 

Siyer sorularını bilerek yarışmacıların puan topladığı yarışmada, iki yarışmacı karşılıklı yarışıyor. 10 puanlık sorulardan başlayarak 300 puanlık soruya kadar uzanan yarışmada daha yüksek puan alan yarışmacı Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından hediye çeki kazanıyor.

Puanı daha düşük olan yarışmacı ise yine Türkiye Diyanet Vakfı teselli ödülü kazanıyor.

“Hakikat Yolcusu ‘Örnek Kadınlar’”

“ Hakikat Yolcusu ‘Örnek Kadınlar’ ” adlı programda, Kuran’da adı geçen inancı ve mücadelesiyle tarihin hafızasında güzide bir yere sahip olan kadınların hayatları izleyiciye aktarılacak.

Ankara Hamamönü’nde çekimleri tamamlanan programda, Hicretin annesi Hz. Hacer’den iffet, ismet ve masumiyet temsili Hz. Meryem’e; cennetle müjdelenen Şehit Melike Hz. Asiye’den Kıbrıs Şehidi Hala Sultan Ümmü Haram Binti Milhan’a kadar dünyaya örnek olmuş kadınlar izleyiciye aktarılıyor.

 

Misafir

Yeni yılda gezi programlarından yarışma programlarına örnek yaşam hikayelerinden çocuklara özel programlara kadar birçok programı izleyiciyle buluşturacak Diyanet TV, Anadolu'nun eserlerini ve doğasını anlatacak "Misafir" adlı programı izleyiciyle buluşturuyor.

Aktüel bir gezi programı olan "Misafir"in Anadolu’daki şehirler ziyaret ediliyor. Şehirlerdeki İslam medeniyetine dair izler  ve kutsal mekanlar izleyiciye aktarılıyor.

 

Karademlik

Diyanet TV’de ekranlara gelecek “Karademlik” programında bir kampçının Anadolu’daki doğal güzellikleri keşfi anlatılıyor.

 

Programda, Allah’ın yaratma kudreti, ülkemizin doğal güzellikleri, keşfedilmemiş manzaralarıyla birlikte izleyiciye aktarılıyor.

Ülkemizin doğal zenginlikleri ve keşfedilmemiş güzelliklerinin ekrana geleceği Karademlik, gezi programı “Karademlik” alternatif doğa gezginleri için rehber niteliğinde olacak.

“Recep Demirkaynak ile 5 Dakika”

Diyanet TV'de ekranlara gelecek olan "Recep Demirkaynak ile 5 Dakika" beş dakika içerisinde önemli meselelere değiniliyor.

 

Sanatçı Recep Demirkaynak’ın 5 dakikada, belli bir konuda düşüncelerini aktaracağı programda; vatan sevgisi, ön yargı, ilim irfan, sofra adabı gibi çok çeşitli konular ele alınıyor.

Diyanet TV programlarını; diyanet.tv internet sayfası ve Diyanet TV YouTube Kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.