Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
05.03.2020

Hocalarımız bizlere birer evlat gibi davrandı, güven verdiler

Diyanet TV’nin sevilen programlarından ‘İlim Elçileri’nde bu hafta, Türkiye Diyanet Vakfı bursuyla okumuş ve ülkesinde Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görev yapan Sırbistanlı Enisa Duljevic’in hayatı ve ilim yolculuğu ele alındı.

Ülkesinden eğitim için Türkiye’ye gelen Duljevic, yaşadıklarını “İlim Elçileri” programında anlattı. Duljevic, Türkiye Diyanet Vakfı’nın misafirperverliğine dikkat çekerek, “Türkiye’ye ilk geldiğimizde yurt dışında okumakla ilgili bazı endişelerimiz vardı. Elhamdülillah, Türkiye Diyanet Vakfı bize çok yardımcı oldu.” dedi.

Türkiye’nin misafirperver bir ülke olduğuna dikkat çeken Duljevic, “Hocalarımız bizlere birer evlat gibi, arkadaşlarımız da kardeşleri gibi davrandılar. Bu bize güven verdi.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Müslüman coğrafya için önemli bir yardım eli olduğuna değinen Duljevic, Türkiye’nin İslam dünyası için son derece önemli bir konumda olduğunu kaydetti.

‘Türkiye Diyanet Vakfı’ndan Eğitime Uluslararası Destek

2011 yılından itibaren düzenli burs desteği sağlayan Türkiye Diyanet Vakfı, 2020-2021 eğitim öğretim döneminde de başta ilahiyat fakülteleri olmak üzere farklı bölümlerde öğrenim gören lisans ve lisansüstü düzeyindeki öğrencilere desteğini sürdürüyor.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın eğitim desteğiyle şu an lise, lisans ve lisansüstü düzeylerde 14 ilde bulunan 65 eğitim kurumunda, 109 ülkeden 3 bin 120 öğrenci eğitim görüyor.

“İlim Elçileri” her Cuma saat 21.00’de Diyanet TV’de…