Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
20.01.2020

Diyanet TV’den çocuklar için Tatil Ekranı

Diyanet TV, çocuklar için birbirinden güzel programları ekranlara getiriyor. Okulların ara tatile girmesiyle çocukların neşeli vakit geçirmesini amaçlayan Diyanet TV’de, ‘Bilgi Hazinem’, ‘Gezgin ile Meraklı’, ‘Şeker Hocam’ gibi programlarda eğlencenin yan

Tatil ile birlikte Diyanet TV, ekranlarını çocuklara açtı. Okulların ara tatile girmesiyle Diyanet TV, tatil boyunca çocuklara yönelik programlara ekranlarında yer verecek.  Katılanların, okurken kazandığı ‘Bilgi Hazinem’de birbirinden neşeli yarışmaların yapıldığı bölümler tatilde de ekranlarda olacak. Çocuklar, eğlenirken yeni bilgiler öğrenmenin keyfini, bu tatilde de doyasıya yaşayacaklar.

Yepyeni bir yarışma…

Birbirinden güzel çizgi filmleriyle ekranlarını çocuklara ayıran Diyanet TV, 3-2-1 adlı yarışma programıyla çocukların öğrenirken eğlenmesini sağlıyor.

Puzzle tamamlara, bilmece bulma, çember atma ve nokta doldurma gibi farklı yarışmalarla yarışan çocuklar eğlenirken öğrenmenin keyfini Diyanet TV ekranlarında yaşıyor. Puzzle tamamlama oyunuyla tamamlanan puzzleda ortaya çıkan İslami eserler hakkında bilgiler verilirken nokta doldurma oyunuyla verilen bilgileri tamamlıyorlar.

3-2-1 Halit Eker’in sunumuyla Diyanet TV’nin hafta sonu ekranında sizlerle….

Çocuklara özel çizgi filmler…

‘Güvenle İzleyin’ yayın ilkesine bağlı olarak tatilde ekranlarını çocuklara açan Diyanet TV, birbirinden güzel çizgi filmlerle hem öğretiyor hem eğlendiriyor.

 ‘Şeker Hoca’ ile Nasreddin Hoca’nın fıkraları ve ona ait birbirinden keyifli hikayeleri çocuklara anlatan Diyanet TV,  ‘Gezgin ile Meraklı’ ile de ülkemizin ve İslam coğrafyasının kültürel miraslarını çocuklara gezdiriyor. Oldukça deneyimli ve gezmeyi çok seven bir leylek olan Gezgin, Mehmet ve dedesine bu ziyaretlerinde rehberlik ediyor.

Tatilde ekrana gelen çizgi filmler bunlarla da sınırlı kalmıyor. Hz. Muhammed’in hayatından örneklerle merhamet, yardımlaşma ve paylaşmanın önemi “Dedemin Öyküleri” ile çocuklara anlatılırken, “Harfler Köyü” ile de Kur’an harfleri eğlenceli bir şekilde çocuklara öğretiliyor.

İki kardeşin maceralarının anlatıldığı ‘Gül ve Ece’ ile de çocuklar birbirinden heyecanlı maceralara yelken açıyor.

Diyanet TV, eğlenceli ve eğitici çizgi filmleri tatil haftasında da çocuklarla buluşturmaya devam ediyor.