Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
20.03.2023

Dini Yayınlar Genel Müdürü Kurt’a veda

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü görevinden ayrıldı.

Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt için Başkanlık merkezinde bir veda programı düzenlendi.

Doç. Dr. Fatih Kurt görevinden ayrılarak personelle vedalaştı.

Veda programında bir konuşma yapan Kurt, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğünün yayın alanında bundan sonra da başarılı çalışmalar yapacağına inandığını ifade etti.


Kurt şunları söyledi:

Meslek hayatımın her aşamasında bize bu canı emanet eden var eden ve yaşatan Rabbimin iyi bildiği için rahat ifade ediyorum, onup rızasını kazanma dışında hiçbir rızaya odaklanmadık. Bu süreç içerisinde her birinizden sevgi saygı iyi niyetle ve fedakârca çalışma gayreti gördüm. Yapmış olduğunuz katkılardan dolayı her birinize ayrı ayrı yürekten can gönülden teşekkür ediyorum, Cenabı Allah her birinizden razı olsun.

Beraber mesai arkadaşlığı yaptığım hiçbir arkadaşım arasında bilinçli kasıtlı herhangi bir ayrıma gitmediğimin rahatlığı ve huzuru içerisindeyim. Oldukça duygusal bir insan olarak ok da duygusallaşmadan konuşmayı tamamlayabildiğim için de hamd ediyorum. Allah'a emanet olun hayırla kalın, Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Dini yayınlar genel müdürlüğümüz çalışma barışının en yüksek olduğu, çalışma huzurunun en yüksek olduğu insanı mutlu eden en özel ve güzel çalışmaların ortaya çıkartıldığı en özel birimi başkanlığımızın. Bunun böyle devam edeceğine sizin yapacağınız çalışmalarla bugün gelinmiş olan noktanın daha da ileriye gideceğine de canı gönülden yürekten inanıyorum ve bu duygu ve düşüncelerle yoktur ama varsa bütün haklarımı helal ediyorum sizlerden de helallik diliyorum.