Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
20.12.2022

Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Hizmet Binası dualarla açıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı yerleşkesinde yapımı tamamlanan ve içerisinde Diyanet TV’nin de yer aldığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Hizmet Binası’nın resmi açılışını gerçekleştirdi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı yerleşkesinde yapımı tamamlanan ‘Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Hizmet Binası Açılış Töreni’ne katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başkan Erbaş, Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Hizmet Binası projesine çok önem verdiklerini ifade etti.

“11. süreli yayınımızı da çıkarmak üzereyiz”

Başkan Erbaş, Dini Yayınlar Genel Müdürlüğünün öneminden bahsederek, “50-60 sene önce birkaç kitap basımıyla, bir dergi basımıyla başlamış olduğumuz dini yayın faaliyetlerimiz bugün 2 bini aşkın çeşit kitap basımıyla, 10 süreli yayınımız vardı. Şimdi 11’inci süreli yayınımızı da çıkarmak üzereyiz.” diye konuştu.

“Diyanet TV ve radyolarımızın amacı toplumumuzu din konusunda aydınlatmak”

Diyanet TV’nin herhangi bir televizyon kanalı olmadığını ve bir irşat kanalı olduğunu belirten Başkan Erbaş, “Televizyonumuzun, radyolarımızın her dakikası çok değerlidir. Biz burada vaaz, irşat vazifesi yapıyoruz. Anadolu’da herhangi bir Kur’an kursunda, herhangi bir camide nasıl bu şekilde çalışıyorsa sizlerde Diyanet televizyonunda ve radyolarımız da bu gaye ile çalışmalısınız. Bizim niyetimiz irşat, toplumumuzu din konusunda aydınlatmak.” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Öte yandan Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt’un da selamlama konuşması yaptığı törende, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç de dua etti.

Açılışa, Diyanet İşleri Başkanlığı üst düzey yöneticileri ile Diyanet TV çalışanları katıldı.​​