Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
14.11.2022

Diyanet TV'den çocuklar için tatil ekranı

Okulların ara tatile girmesiyle çocukların neşeli vakit geçirmesini amaçlayan Diyanet TV'de, "Hümeyra", "Ben Büyüyünce", "Hoca İstanbul'da", "Şeker Hoca" gibi programları ekranlara getiriyor.

Tatil ile birlikte Diyanet TV, ekranlarını çocuklara açtı. Okulların ara tatile girmesiyle Diyanet TV tatil boyunca çocuklara yönelik programlara ekranlarında yer verecek.

Diyanet TV’nin tatil ekranında çocuklara özel çizgi filmler...

"Güvenle İzleyin" yayın ilkesine bağlı olarak tatilde ekranlarını çocuklara açan Diyanet TV, birbirinden güzel çizgi filmlerle hem öğretiyor hem eğlendiriyor.

"Şeker Hoca" ile Nasreddin Hoca’nın fıkraları ve ona ait birbirinden keyifli hikayeleri çocuklara anlatan Diyanet TV, "Hümeyra" adlı çizgi filmde Hümeyra'nın ailesi ile olan maceraları anlatılıyor. "Nasreddin Hoca İstanbul’da" isimli programda ise Nasreddin Hoca’nın maceraları günümüz dünyasından görsellerle ekrana taşınıyor.

"Dinle Konuyu Bil Soruyu" adlı yarışma programında ise 9-10 yaş grubundaki çocuklar yarışıyor. Soruları en çok doğru yanıtlayan takımın kazandığı yarışmada temel dini bilgiler, bilmeceler, genel kültür bölümlerine yer veriliyor. Çocuklar bu yarışmada eğlenirken öğreniyor. 

"Ben Büyüyünce" programı da devam eden programlar arasında çocuklara çeşitli meslekler bu programda tanıtılıyor. 

Yaz ekranında başlayan "Doğa Takımı" programında ise çevreye duyarlılık, tasarruf ve israf bilinci, iklim değişikliği, ağaçlandırma çalışmaları gibi konular ele alınırken "Minik Seyyah" programında Türkiye'deki şehirler minik bir seyyahın gözünden izleyiciye aktarılıyor.

Çocuklar, abdest almayı ve namaz kılmayı ise "Namaz Kılmayı Öğreniyorum" adlı animasyon ile öğreniyorlar.

Diyanet TV, eğlenceli ve eğitici çizgi filmleri tatil haftasında da çocuklarla buluşturmaya devam ediyor.