Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
24.12.2021

Diyanet TV yeni yılda yeni programları izleyiciyle buluşturacak

“Güvenle İzleyin” sloganıyla yayın hayatını sürdüren Diyanet TV, yeni yılda çok sayıda programı izleyiciyle buluşturacak.

Diyanet TV, 2022 yılına özel yepyeni programları ekrana taşıyor. Belgesellerden engellilere yönelik farkındalık oluşturan programlara, edebiyattan çocuk programlarına kadar pek çok programı ekrana taşıyacak Diyanet TV; diziler, kadın-aile programları, animasyon-belgeseller, haber, tartışma programları ile yeni yılda izleyiciyi zengin program içeriğiyle karşılayacak.

Engellilere yönelik farkındalık oluşturan programlarına bir yenisini daha ekleyen Diyanet TV, "Bizim Sessiz Dünyamız" isimli yepyeni bir programı daha izleyiciyle buluşturacak. Programda, İslam'da evlilik, okuma alışkanlığı, eşler arası iletişim, İslam'da çocuk terbiyesi gibi sosyal hayata dokunan konuların yanı sıra güzel ahlak, infak, sabır, tevekkül gibi dini kavramlara işaret dili tercümesi ile izleyiciye aktarılacak.

Tarihten sanata birçok alanda yeni belgeselleri izleyiciyle buluşturan Diyanet TV, "Şaheserler" belgeselinde Anadolu İrfanı'nın mukaddes öncülerinin hayatlarını ve eserlerini ekrana taşıyacak.  Mevlana Celaleddin-i Rumi'den Yunus Emre'ye Ahmet Yesevi'den İbn Sina'ya kadar bir medeniyetin inşasına katkı sağlamış isimlerin hayatları Mesnevi, Yunus Emre Divan'ı, Divan-ı Hikmet, Şifa ve daha nice eserlerle anlatılacak. Belgesellerini animasyonlarla çeşitlendiren Diyanet TV, “İslam Alimleri” isimli animasyon-belgesel ile İmam Şafi’den Ebu Hanife’ye İmam Buhari’den Hasan Basri’ye kadar İslam dünyasında önemli yere sahip ilim insanlarının hayatlarını izleyiciye aktaracak. “Milli Mücadele Kahramanları” isimli belgeselde Kurtuluş Savaşı’nın unutulmaz isimlerinin hayatları izleyiciyle buluşacak. Ahmet Yenilmez’in anlatımıyla ekranlara gelecek programda, Mehmet Rifat Efendi’den Şerife Bacı’ya İsmail Şükrü Efendi’den Yörük Ali Efe’ye kadar milli mücadelede bağımsızlığı için mücadele etmiş isimlerin hayatlarına yer verilecek. “Tarihte Yolculuk” programında ise Büyük Selçuklu Devleti’nden başlanarak Türk-İslam tarihi Diyanet TV ekranlarında konuşulacak.

Vefanın önemine programlarında yer veren Diyanet TV, “Vefa” isimli programla toplumdan vefa örneklerini ekrana taşıyacak.

Diyanet TV, çocukları da unutmadı. "Birlikte Yapalım" programında çocuklar, pratik lezzetler yapacaklar. Yaş gruplarına uygun yemekleri yapacak çocuklar için yemekleri hazırladıkları mutfağa sürpriz ödüllü sorular saklanacak. Soruların cevaplarını bulan minikler, sürpriz hediyeler kazanacaklar.

Diyanet TV, yeni yılda kültür-sanat programlarına da yenilerini ekleyecek. “Zamansız Mekanlar” programında kütüphanecilik ve kitapların geçmişten günümüze inşa ettiği medeniyet, alanında uzman konuklarca ele alınırken “Hayat Edebiyat” programında edebiyat Sezai Karakoç’tan Mehmet Akif Ersoy’a kadar birbirinden değerli konukların katılımıyla ele alınacak.

“Bir Kasaba Hikayesi” programında ise doğası ve kendine has özellikleriyle öne çıkmış Beypazarı, Avanos, Kemaliye, Taraklı gibi kasabalar anlatılacak.

Diyanet TV, yeni yılda yeni programlarla sizlerle…