Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
26.05.2021

“İslamofobi, içinde ırkçılık barındıran bir İslam düşmanlığıdır”

Önümüzdeki Salı günü başlayacak “1.Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu” ile ilgili sosyal medya hesaplarından video mesaj paylaşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İslamofobi, içinde ırkçılık barındıran bir İslam düşmanlığıdır.” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, önümüzdeki Salı günü başlayacak “1.Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu” ile ilgili sosyal medya hesaplarından video mesaj paylaştı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş mesajında, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun öncülüğünde Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT, Erciyes Üniversitesi ve SETA’nın birlikte Ankara’da düzenleyeceği sempozyumun önemine dikkat çekerek “İslamofobi, İslam’ı ve Müslümanları bir korku ve tehdit unsuru gibi göstermeye çalışan karanlık bir projedir. Bir insanlık suçudur. Akıl tutulmasıdır. İçinde ırkçılık barındıran bir İslam düşmanlığıdır.” dedi.

Başkan Erbaş, dünyadaki tüm Müslümanların İslamofobi endüstrisinin kirli yüzünü ifşa etmek ve İslam’ın rahmet ilkelerini insanlığın her bir ferdine ulaştırmak için çalışması gerektiğine vurgu yaparak, “Bu amaçlar doğrultusunda organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığımızın da yer aldığı 25-26 Mayıs tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumunun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.