Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
26.03.2021

Diyanet, İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı anısına kitap hazırladı

Diyanet İşleri Başkanlığı, İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılına özel hazırladığı “Mehmed Akif Ersoy ve İstiklal Marşı’mız” adlı eseri okurla buluşturdu.

Sahih dini bilgi ışığında güvenilir kaynaklarla topluma din hizmeti sunan Diyanet İşleri Başkanlığı, hazırladığı eserlerle toplumu aydınlatmaya ve geleceğe ışık tutmaya devam ediyor.

İlim, hikmet ve bilgi medeniyetinin inşa ve ihyasına katkıda bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarına İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı münasebetiyle bir yenisi daha eklendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü koordinesinde İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı anısına özel hazırlanan “Mehmed Akif Ersoy ve İstiklal Marşı’mız” adlı eser okuyucuyla buluştu.

Mehmed Akif Ersoy’u ve İstiklal Marşı’nı zihin ve gönüllere nakşeden eserle, millî ve manevi değerler noktasında farkındalık oluşturulması ve bu doğrultuda oluşacak hassasiyete katkı sunulması amaçlanıyor.

Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, edebî şahsiyeti, dinî ve millî faaliyetlerinden İstiklal Marşı’ndaki dinî ve millî ögeler ile yazılış hikâyesine kadar geniş bir perspektiften kaleme alınan eser, TDV yayınevleri, müftülük satış noktaları ve Diyanet yayın e-satış adresinde okurlarını bekliyor.

Güvenle alıp huzurla okumak için lütfen TIKLAYINIZ>>>

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Yayın Tarihi : 2021

Baskı Sayısı : 1. Baskı

Gen. Yay. Num. : 1939

Dil : Türkçe 

Sayfa Sayısı : 240

Ebat : 21,5X14

Cilt Tipi : Sert Kapak 

Yazar : Komisyon

ISBN : 978-625-7366-00-7​​​