Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
15.02.2021

İhya, Diyanet yayınları ile okuyucuyla buluşuyor

Sahih dini bilgi ve güvenilir kaynaklar ile toplumu aydınlatan Diyanet İşleri Başkanlığı, kelam ve ahlak alimi İmam-ı Gazzâli’nin en çok okunan eseri İhya'u Ulüm'id-Din’i okuyucuyla buluşturdu.

Sahih dini bilgi ve güvenilir kaynaklar ile toplumu aydınlatan Diyanet İşleri Başkanlığı, hazırladığı eserler ile geçmişten geleceğe ışık tutmaya devam ediyor.

İlim, hikmet ve bilgi medeniyetinin inşa ve ihyasına katkıda bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları, yeni yılda da yeni eserleri okurlarına sunuyor.

Bu kapsamda İslam dünyasında unvanı Hüccetü'l-İslam olan, kelam ve ahlak alimi İmam-ı Gazzâli’nin en çok okunan eseri İhya'u Ulüm'id-Din Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarıyla okuyucuyla buluşuyor.

Gazzâli’nin ahlak, tasavvuf, fıkıh, kelam, felsefe, mantık gibi İslami ilimlere dair fikir ve analizlerini içeren İhya; psikoloji, sosyoloji, iktisat, siyaset, hukuk felsefesi gibi alanlara dair yetkinliğini gösteren ve İslam dünyası tarafından en çok okunan eserler arasında yer alıyor.

Gazzâli’nin eserinde ahlaka dair ortaya koyduğu çağları aşan ufuk verici perspektif hem onu hem de İhyâ’yı İslam aleminde olduğu gibi Batı ilim ve düşünce dünyasında da zirveye taşımıştır. 

Modern yaşam biçimlerinin hayatı yönlendirmeye başladığı, inanç ve ahlak dünyasının hızla zedelendiği bu çağda, ahlaki değerlerin ortak bir davranış bilincine dönüştürülmesi ve yaşayan değerler olarak bir hayat tarzına dönüşmesi noktasında katkı sağlayacak önemli bir kaynak eser olan İhyâ, şimdi TDV yayınevleri, müftülük satış noktaları ve Diyanet yayın e-satış adresinde okurlarını bekliyor.

Güvenle alıp huzurla okumak için lütfen TIKLAYINIZ>>>

Kitap Teknik Özellikler

Eser Dili: Türkçe 

Yazar: İmam Gazzâli

Çeviren: Mustafa Çağrıcı

Kitap Türü: Kaynak Eser

Basım: Ankara/2020

Gen. Yay. No: 1804

Ebat: 17,5x24 cm

Sayfa: 532; 554;634;880

Kapak: Sert Kapak

ISBN: 978-625-7137-26-3 (Tk.)