Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
21.04.2020

Diyanet TV, ramazana özel ekranıyla hanelerimize konuk oluyor

Diyanet İşleri Başkanlığının dünyaya açılan penceresi Diyanet TV, koronavirüs sürecinde zenginleştirdiği program içeriklerini ramazan programlarıyla taçlandırıyor.

​​

Diyanet TV'den Ramazana Özel Programlar

Diyanet TV, Ramazan ayına özel programları izleyiciyle buluşturuyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesinin ardından hazırladığı özel programlarla cami iklimini evlere taşıyan Diyanet TV, Ramazan ayı için de yepyeni programları izleyiciyle buluşturuyor.

Diyanet TV'de yayınlanacak Sahur ve İftar programları, Tesbihat, Kur'an Tilaveti ve tefsirlerin yapıldığı programlarla Ramazan ayının manevi iklimi evlere taşınıyor.

Diyanet TV'nin Ramazan ekranında Hadis ve tefsirden mukabelelere, meddah oyunundan ramazan sohbetlerine kadar birçok program yer alıyor.

İftar ve Sahur Programları

Diyanet TV'nin Ramazan ayına özel hazırladığı İftar ve Sahur programlarında, ramazanın manevi iklimi Kur'an ve hadisler ışığında izleyici aktarılıyor. Programlarda, Kur’an-ı Kerim tilaveti, birbirinden değerli konukların sohbetleri ve ilahiler izleyiciyle buluşuyor.

Necip Karakaya'nın sunduğu 'İftarı Beklerken' adlı program Ramazan ayı boyunca her gün saat 18.30'da ekranlara gelecekken Murat Gökşen'in sunduğu 'Bereket Vakti' adlı program saat 02.00'de Diyanet TV'de...

Mukabele programları - 30 Cüz 30 Hafız

Diyanet TV'nin Ramazana özel hazırladığı '30 Cüz 30 Hafız’ adlı mukabele programında 30 farklı hafız tarafından Kur'an tilaveti yapılırken 'Oku' adlı programda ünlü kurraların sesinden asrı şerifler izleyiciyle buluşuyor.

'Kur'an'da Sorumluluk Bilinci' ve '1 Cüz 3 Konu'

'Kur'an'da Sorumluluk Bilinci' ve '1 Cüz 3 Konu' adlı programlarda Ayet-i Kerimelerin Türkçe mealleri ve tefsirleri anlatılıyor. 'Kur'an'da Sorumluluk Bilinci'nde Müminlerin sorumlulukları Ayetler ışığında izleyiciye aktarılırken '1 Cüz 3 Konu'da Ayet-i Kerimelerin Türkçe mealleri ve Tefsirleri izleyiciye aktarılıyor.

Meddah oyunu

Diyanet TV, ramazan coşkusunu 'Meddah Oyunu'yla ekranlara taşıyor. Geleneksel Türk Tiyatro  Sanatçısı ve Meddah Ahmet Yenilmez'in “Hak Dostum Hak” adlı tek kişilik meddah gösterisi, Diyanet TV ekranlarında izleyiciyle buluşturuyor.

Ramazan Sohbetleri

Ramazanın bereketi ve mağfireti Ayet-i Kerimeler ve Hadis-i Şerifler ışığında 'Ramazan Sohbetleri'  adlı programda izleyiciye aktarılacak. Teravih vakitlerinde yayınlanacak 'Ramazan Sohbetleri'nde verilen vaazlarla cami iklimi evlere taşınacak. 'Ramazan Sohbetleri' hafta içi her gün Diyanet TV'de...

Engellilere özel program

Diyanet TV, Ramazan ayına özel, engellilere yönelik hazırlanan 'Ramazanın Bereketi Oruç' adlı programı izleyiciyle buluşturuyor.

İşitme engelliler için işaret diliyle hazırlanan 'Ramazanın Bereketi Oruç'ta, Oruç ibadetinin önemi anlatılacak. 'Oruç','Orucun çeşitleri',  ,'Neden oruç tutmalıyız?', 'Nasıl oruç tutmalıyız?' gibi konu başlıkları Hadis-i Şerif ve Ayetler ışığında izleyiciye aktarılacak.

Kur'an Öğreniyorum

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kur'an kurslarına ara verilmesinin ardından Diyanet TV, Kur'an-ı Kerim öğrenenler için Ramazan ayı boyunca 'Kur'an Öğreniyorum' adlı programı izleyiciyle buluşturacak.

Kur'an Ayı Ramazanda mukabele ve tefsir programlarını ekranlara getiren Diyanet TV'de,  müminlerin sorumlulukları, oruç ibadetinin önemi, dua adabı gibi konular Kur'an ve Hadisler ışığında anlatılıyor.

Mukabele programlarından iftar ve sahur programlarına ramazan sohbetlerinden meddah oyununa kadar birçok program bu Ramazanda da Diyanet TV'de...