Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
07.04.2020

Diyanet TV'den Çocuklara Özel Programlar

Diyanet TV, yenilenen çocuk kuşağıyla yepyeni programları çocuklarla buluşturmaya devam ediyor.

Çocukların uzaktan eğitim gördüğü bugünlerde onlara birbirinden güzel hikayelerin olduğu 'Çocukça' programıyla Hz.Peygamber'in (s.a.s.) hayatından kıssalar anlatılıyor.

'Çocuğuz Kur'an Okuyoruz' adlı programda ise çocuklar, Kur'an kursu öğreticileri rehberliğinde Kur'an okumayı öğren iyor.

Okul öncesi dönem çocuklar için de özel bir program hazırlayan Diyanet TV, 'Evden Öğreniyorum' adlı programda çocukların Kur'an öğrenmesini sağlarken el becerilerini geliştirecek etkinlikleri de çocuklarla buluşturacak.

'Evden Öğreniyorum'

Hafta içi her gün saat 17.00'de Diyanet TV'de ekranlara gelecek 'Evden Öğreniyorum' adlı programda, Kur'an-ı Kerim dersleriyle beraber dualar öğretilirken çocukların evde yapabileceği el işleri ve eğlenceli etkinlikler öğretmenler eşliğinde çocuklara anlatılıyor.

'Çocuğuz Kur'an Okuyoruz'

'Çocuğuz Kur'an Okuyoruz' adlı programda ise çocuklar Kur'an öğrenirken diğer yandan da balon patlatma, dart, boyama gibi birbirinden eğlenceli etkinliklerle Kur'an öğrenme süreçlerini daha keyifli hale getiriyorlar.

'Çocukça'

'Çocukça' adlı programda ise çocuklar, Diyanet İşleri Başkanlığına ait çocuk kitaplarından yeni hikayeler, masallar ve  Hz.Peygamber'in hayatından kıssaları öğrenirken tekerlemeler, bilmeceler ve birbirinden güzel şarkılarla eğleniyorlar.

Çocuklar için hazırlanan özel programlar hafta içi her gün saat 17.00 - 18.00 arası Diyanet TV'de...