Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
28.02.2020

Dijital Yayınlar Daire Başkanı Lokman Arslan Görevine Başladı

Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Lokman Arslan, Dini Yayınlar Genel Müdürlüğüne bağlı yeni oluşturulan Dijital Yayınlar Daire Başkanlığına naklen atandı.

Dijital Yayınlar Daire Başkanı Lokman Arslan Görevine Başladı

Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Lokman Arslan, Dini Yayınlar Genel Müdürlüğüne bağlı yeni oluşturulan Dijital Yayınlar Daire Başkanlığına naklen atandı. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, Süreli Yayınlar ve Kütüphaneler Daire Başkanı Dr. Elif Arslan, Radyo ve Televizyon Daire Başkanı Mustafa Çuhadar ile Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Yunus Yüksel'in katılımıyla Lokman Arslan Dijital Yayınlar Daire Başkanlığı görevine başladı.

Törende bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Huriye Martı, Lokman Arslan'ın Dijital Yayınlar Daire Başkanlığı görevini başarıyla yerine getireceğinden emin olduğunu belirtti.  Dini Yayınlar Genel Müdürümüz Dr. Fatih Kurt da Lokman Arslan'ın yeni kurulan bir dairenin başında olmasından duyduğunu memnuiyeti dile getirerek bu daireyi Lokman Arslan'ın başarıyla yöneteceğinden emin olduğunu söyledi.  Tören, Dijital Yayınlar Daire Başkanı Lokman Arslan'a çiçek takdim edilmesiyle son buldu. 

lokman_arslan.jpg

Lokman Arslan

1979 yılında Erzurum'un Narman ilçesinde doğdu. İlköğrenimini tamamladıktan sonra Oltu İmam Hatip Lisesi, Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Ömer Nasuhi Bilmen İhtisas Eğitim Merkezi'nde öğrenimini sürdürdü. Erzurum merkez ve ilçelerinde imam-hatip ve müezzin kayyım, Ordu Aybastı, Ankara Haymana ve Etimesgut İlçelerinde Vaiz, Tunceli Pertek ve Kayseri Bünyan'da İlçe Müftüsü, Rıfat Börekçi Eğitim Merkezinde Eğitim Görevlisi, Uganda-Kampala Din Hizmetleri Ataşeliği, Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanlığı görevinde iken 27.02.2020 tarihinde Dijital Yayınlar Daire Başkanlığına naklen atandı. Evli ve üç çocuk babası olan Arslan, Arapça ve İngilizce bilmektedir. ​