Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
18.11.2019

Diyanet TV’den Çocuklar İçin Özel Ara Tatil Ekranı

Diyanet TV, ilk ara tatilde çocuklara özel programlarla geliyor.

Diyanet TV, çocuklar için birbirinden güzel programları ekranlara getiriyor. Okulların ara tatile girmesiyle çocukların neşeli vakit geçirmesini amaçlayan Diyanet TV’de, ‘Bilgi Hazinem’, ‘Gezgin ile Meraklı’, ‘Şeker Hocam’ gibi programlarda eğlencenin yanında eğitici bilgiler de veriliyor.

Ara tatil ile birlikte Diyanet TV, ekranlarını çocuklara açtı. Çocukların çeşitli kitaplar okuyacağı ve yarışmalar yapacağı ‘Bilgi Hazinem’ programı Kasım ara tatilinde de yayında olacak.

Katılanların, okurken kazandığı ‘Bilgi Hazinem’de, birbirinden neşeli yarışmaların yapıldığı bölümler tatilde de ekranlarda olacak. Çocuklar, eğlenirken yeni bilgiler öğrenmenin keyfini, bu tatilde de doyasıya yaşayacaklar.

‘Bilgi Hazinem’ hafta içi her gün saat 10.00’da Diyanet TV’de.

‘Gezgin ile Meraklı’ ve ‘Şeker Hoca’,  tatilde de çocuklarla…

Diyanet TV’de çocukların heyecanla izlediği ‘Şeker Hoca’ çizgi filminde, Nasreddin Hoca’nın fıkraları ve ona ait birbirinden keyifli hikayeler dinamik tasarım ve kaliteli senaryoyla ekranlara geliyor.

‘Gezgin ile Meraklı’ adlı çizgi filmde ise ülkemizin ve İslam coğrafyasının kültürel mirasları ziyaret ediliyor. Oldukça deneyimli ve gezmeyi çok seven bir leylek olan Gezgin, Mehmet ve dedesine bu ziyaretlerde rehberlik ediyor.

‘Şeker Hoca’ hafta içi her gün saat 10.20’de Diyanet TV’de izleyiciyle buluşurken, ‘Gezgin ile Meraklı’ hafta içi her gün saat 17.30’da Diyanet TV’de…

VİDEOLAR İÇİN TIKLAYINIZ>>>