Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
26.07.2019

Genel Müdürlüğümüz Bir Emektarını Kaybetti

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Süreli Yayınlar ve Kütüphaneler Dairesinde uzun yıllar önemli hizmetlerde bulunan Eğitim Uzmanı İshak Sancar, yakalandığı elim bir hastalık sonucunda 23.07.2019 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur

Genel Müdürlüğümüz Bir Emektarını Kaybetti

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Süreli Yayınlar ve Kütüphaneler Dairesinde uzun yıllar önemli hizmetlerde bulunan Eğitim Uzmanı İshak Sancar, yakalandığı elim bir hastalık sonucunda 23.07.2019 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü personelleri büyük bir vefa örneği göstererek merhumun vefatı dolayısıyla hatim ve anma programı tertip etti. Programa, Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Lokman Arslan, Döner Sermaye İşletme Müdürü Bünyamin Kahraman, Diyanet İşleri Uzmanı Abdurrahman Akbaş, Şube Müdürü Abdulbaki İşcan, merhumun ailesi ve mesai arkadaşları katıldı. Programda konuşma yapan merhumun ailesi, merhumla ilgili hatıralarını katılımcılarla paylaştılar. Programın sonunda merhumun ruhuna ithafen okunan hatim ve sürelerin ardından bir konuşma ve dua yapan Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, Sancar ailesine ve mesai arkadaşlarına baş sağlığı ve sabırlar diledi. Merhumun çalışkan, dürüst, vefakar, görev bilincinde olan mütevazı bir kişiliğe sahip olduğunu belirten Dr. Kurt, böyle güzide bir personeli, kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Program helallik dilenmesiyle sona erdi. 


ishak_sancar_foto.jpg


İshak Sancar (1957 – 2019)

22.07.1957 Yılında Artvin ili Şavşat İlçesinde doğdu. 29.11.1976 yılında Sakarya Maltepe Merkez Camii'nde İmam-Hatip olarak göreve başladı. Hendek İlçesine Bağlı Çağlayan Mahallesi Camii'nde de görev yaptı. 30.05.1985 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatı Atama II Daire Başkanlığında memur olarak göreve devam etti. 24.12.1990 tarihinden itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı Kütüphanesinde görev aldı. 19.02.2001 tarihinde Eğitim Uzmanlığına getirildi. Elim bir hastalığa yakalanan Sancar, 23.07.2019 Tarihinde Rahmeti Rahmana Yürümüştür.

İshak Sancar Hocamızı Rahmet ve Minnetle Anıyoruz.
Ruhu Şâd, Mekânı Cennet Olsun.​