Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
08.02.2019

Tenzile Erdoğan Yatılı Kız Kur’an Kursu dualarla açıldı

Erzurum’da Yakutiye İlçe Müftülüğüne bağlı Tenzile Erdoğan Yatılı Kız Kur’an Kursu dualarla açıldı.

Yakutiye İlçesi Güzelova Mahallesi'nde bulunan kursun resmi açılış törenine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum Valisi Okay Memiş, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, Erzurum İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ile ilçe müftüleri katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Soylu, Kur'an kursunun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

“Biz büyük bir medeniyetin çocuklarıyız" diyen Soylu şöyle konuştu:

 

“Bizim medeniyetimizin ismi iyilik medeniyetidir. Bugün dünyanın içerisinde bulunan durumu hep birlikte görüyoruz. Batıyı, Avrupa'yı takip ediyoruz. Irkçılık almış başını gidiyor. İslam düşmanlığı her geçen gün daha fazla yükseliyor. Doğuyu da kimliksizleştirmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Bizim coğrafyamıza iki şey yakışmaz, birisi zayıflık ikincisi tembellik. Çünkü biz çok çalışmalı, çok mücadele etmeliyiz ki dünyayı doğru çizgiden, hak çizgiden ayırmaya çalışanlara, bu coğrafyada bize bırakılan bu büyük medeniyet emanetinin nakşedilmesini sağlamaya, sözümüzü bütün dünyaya anlatmaya muktedir olalım."

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak ise yaptığı konuşmada, Tenzile Erdoğan Kur'an Kursu'nun hayırlara vesile olmasını dileyerek, “İnşallah buradan çıkacak hafızlar, önce kendileri ve aileleri, sonra Erzurumumuz, Türkiyemiz, İslam âlemi ve bütün insanlık için faydalı birer insan olacaklar" dedi.

 

Konuşmaların ardından Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt'un yaptığı duanın ardından Tenzile Erdoğan Kur'an Kursu'nun açılışı gerçekleştirildi.

 

Açılış öncesinde Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak ile Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt kursu gezerek hafızlığa hazırlanan ve hafızlık yapan öğrencilerin derslerine katıldı.

sdsdsdsdaaa.jpg