Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
26.01.2021

Diyanet TV’den çocuklara özel tatil ekranı

Diyanet TV, yarıyıl tatilinde birbirinden kaliteli ve özgün yapımları çocuklarla buluşturacak.

Diyanet TV çocuklara özel programlarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

22 Ocak Cuma günü başlayan ve üç hafta sürecek olan yarıyıl tatilinde çocuklara özel yeni programlar hazırlayan Diyanet TV, uzaktan Kur'an eğitiminden çocuk ilahilerine kadar çocukların eğlenirken öğreneceği çok sayıda programı çocuklarla buluşturacak.

"Neşeli Dostlar Sokağı"

"Neşeli Dostlar Sokağı" programında çocuklar, uzaktan eğitim sürecinden de tanıdıkları Elif ve Mim karakterleri eşliğinde değerler eğitimi öğreniyor. Programın "Değerler Eğitimi" bölümünde selamlaşmadan temizliğe kadar birçok değer öğretiliyor.

4-6 Yaş Kur’an öğrenimi ve değerler eğitimi yapılacak programın, Kur’an öğrenimi kısmındaysa Kur’an Kursu Öğreticisi Aliye Yazıcı'ya Ebabil adındaki kukla eşlik ediyor.

“Patili ve Dostları”

Bir yavru köpek olan patili ve onun dostlarıyla birlikte çocuklar saygı, sabır, adalet, sorumluluk gibi konuları çocuk şarkılarıyla öğreniyorlar.

"Patili ve Dostları" adlı çizgi filmde birbirinden neşeli ezgilerle birlikte doğa ve hayvan sevgisi gibi konular da ele alınıyor.

“Çocuk İlahileri”

Çocuk ilahilerinin animasyonlar eşliğinde seslendirileceği "Çocuk İlahileri"nde Kur'an-ı Kerim harfleri, şükür, Hz. Peygamber sevgisi, tasarruflu olmak, hoşgörü gibi konular çocuklara ilahiler eşliğinde aktarılıyor.

“Dini Eğitim Vakti”

“Dini Eğitim Vakti” programında Kur’an-ı Kerim dersleri veriliyor, temel dini bilgiler izleyiciye aktarılıyor.

Kur’an, siyer, ilmihal derslerini uzaktan eğitim ders programlarıyla salgın sürecinin başından itibaren izleyiciyle buluşturan Diyanet TV’nin yeni programı “Dini Eğitim Vakti”nde; temel dini bilgiler, siyer, itikat dersleri de anlatılıyor.

“Dini Eğitim Vakti” programında her yaşa hitap edecek bir üslupla konu anlatımları yapılıyor. Programda, Kur’an derslerinin yanı sıra temel dini bilgiler de veriliyor. Güzel ahlakın topluma kazandırdıkları, ahlak, iman ve ibadet ilişkisi izleyiciye aktarılırken itikat derslerinde iman gibi temel konular izleyiciye aktarılıyor.

“Dini Eğitim Vakti” hafta içi her gün saat 11.30’da Diyanet TV’de ekranlara gelirken Diyanet TV’nin çocuk kuşağı hafta içi her gün saat 17.00’de; hafta sonu saat 10.00’da Diyanet TV’de…​