Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
26.02.2020

Rize’de Diyanet yayınlarına yoğun ilgi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basımı ve yayımı gerçekleştirilen Diyanet Aylık Dergi, Çocuk Dergisi, Aile Dergisi ve İlmi Dergiler için Rize Müftülüğü tarafından başlatılan abonelik kampanyası yoğun ilgi görüyor.

2018 yılında başlatılan “Diyanet Dergilerimizi Halkımızla Buluşturuyoruz” projesi kapsamında bu yıl da halk ve esnaf ziyaret edilip dergiler tanıtılıp abonelikler yapılıyor.

Özellikle öğrencilerin Diyanet Çocuk Dergisiyle tanıştırılması maksadıyla başlatılan abonelik kampanyasına ilgi her geçen gün artıyor.

İl Müftü Vekili Naci Çakmakçı Diyanet Haber’e yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarına ilginin her geçen gün biraz daha arttığını ifade ederek özellikle Çocuk Dergisinde bu yıl 1.430 abone sayısına ulaşıldığını belirtti.

 

Dergilerin Rize merkez, belde ve köylerinde ilk ve ortaokullarda düzenli olarak her ay ücretsiz olarak ulaştırıldığını ifade eden Çakmakçı, “Çalışmamıza desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Kemal Çeber olmak üzere, dergilerin temini noktasında destekte bulunan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.